Alba Berlin (Germany)

Představujeme dalšího účastníka turnaje, nyní hosta z Německa, a to basketbalový tým Alba Berlín. Klub byl založen v roce 1991, což znamená že letos oslavil 25. leté výročí od založení klubu. Alba Berlín hostí své domácí zápasy v Mercedez – Benz aréně, která má pro basketbal kapacitu 14 500 diváků a poměřuje tak v této aréně své síly jak v domácí soutěži, tak v Eurolize či Eurocupu.

A to je jeden z důvodů, proč průměrná návštěva na domácí zápas přesahuje 10 000 diváků, čímž  se v Evropě řadí mezi nejpopulárnější týmy. Ačkoliv tým nemá historické kořeny příliš hluboko, jedná se o klub, jenž má nejvyšší cíle. A to jak v německé lize, tak i v Evropě. Jako prvním se jim například podařilo porazit šampiona NBA, celek San Antonio Spurs.


Let us introduce guest from Germany,  basketball team Alba Berlin. The club was founded in 1991, it means that Alba celebrated 25 years anniversary this year. The club called also as Berlin Albatrosse hosts its home matches at the Mercedes-Benz Arena Berlin and competes in the German League, Euroleague or Eurocup.

Alba Berlin is the club with the highest goals. The main attribute is to be succesfull domestically and internationally as well. With an average attendance of more than 10,000 fans per game in a season due to the fact that the capacity of the Mercedez-Benz arena is 14 500 for basketball purposes. It is also one of the most popular basketball clubs in Europe. In 2014, the club was the first German basketball team to beat a reigning NBA champion, the San Antonio Spurs.


 

 

Additional Info

  • Regency: Germany
  • Facebook: http://facebook.com/albaberlin/
cache/resized/5822b2eef4ea6b2effc0d3e5d1494c16.jpg
- Academy Director, Head Coach -

“Tvrdá koncepční práce přináší výsledky - podařilo se nám dostat na univerzity do zámoří již 14 skvělých mladých hráčů. Naše družstva začala sbírat úspěchy v domácích soutěžích, které však nelze porovnávat s kvalitou týmů, které dorazí na tento turnaj. Proto se na konfrontaci s týmy evropské špičky opravdu těším. Umožní nám to u jednotlivých hráčů odhalit nedostatky, na kterých následně zapracujeme. Navíc je to pro hráče skvělá příležitost ukázat se před skauty a americkými trenéry.”