Crvena Zvezda Beograd (Serbia)

Klub Czervena Zvezda je basketbalový klub, který byl založen v Bělehradu, jako hlavní složka Red Star Sports Society. Na basketbalovém poli je Czervena Zvezda Belehrad velkým pojmem.

Czervena Hvezda je jedním z nejvíce úspěšných týmů z bývalé Jugoslávie. Tým z Bělehradu hraje nadnárodní Adriatickou ligu, která je tvořena právě z týmů bývalé Jugoslávie. Současně je Czervena Hvězda pravidelným účastníkem Euroligy a srbské basketbalové ligy. Své domácí ligové zápasy hraje v hale Alexandra Nikoliče, euroligové pak v Kombank Aréně. Skalní fanoušci jsou známi pod názvem Delije.


KK Crvena Zvezda is a professional basketball club based in Belgrade, the major part of the Red Star Sports Society. When the subject of great teams in the cradle of European basketball arises, the name of Red Star Belgrade is always a part of the discussion.

As one of the most-crowned teams in the former Yugoslavia, Red Star has always commanded attention wherever it plays.Crvena zvezda is a part of the Adriatic Basketball Association and compete in the ABA League, EuroLeague and in the Basketball League of Serbia. The team play domestic home matches in the Hall Aleksandar Nikolić, and the EuroLeague home matches in Kombank Arena. Zvezda's supporters are known as Delije.


 

 

Additional Info

  • Regency: Serbia
  • Facebook: facebook.com/kkcrvenazvezda/
cache/resized/5822b2eef4ea6b2effc0d3e5d1494c16.jpg
- Academy Director, Head Coach -

“Tvrdá koncepční práce přináší výsledky - podařilo se nám dostat na univerzity do zámoří již 14 skvělých mladých hráčů. Naše družstva začala sbírat úspěchy v domácích soutěžích, které však nelze porovnávat s kvalitou týmů, které dorazí na tento turnaj. Proto se na konfrontaci s týmy evropské špičky opravdu těším. Umožní nám to u jednotlivých hráčů odhalit nedostatky, na kterých následně zapracujeme. Navíc je to pro hráče skvělá příležitost ukázat se před skauty a americkými trenéry.”