Fenerbahce Istanbul (Turkey)

Fenerbahce Istanbul je sportovní klub, jenž se vyznačuje modro-žlutými dresy. Basketbalový oddíl byl založen v roce 1913, což značí více jak stoletou historii klubu.

Hlavním koučem je populární Srb Željko Obradović. Tento emotivní trenér je považován za jednoho z nejlepších trenérů, neboť vyhrál Euroligu již osmkrát a to se čtyřmi různými týmy. Loňskou sezónu vyhrálo Fenerbahce jak turecký titul, tak i turecký pohár. Ve velice úspěšné sezóně 2015/2016 však prohrál v památečním finále CSKA po prodloužení a stal se tak prvním tureckým týmem, jenž si finále zahrál. Klub hraje své domácí zápasy v Ülker Sports Areně, která pojme až 13 000 diváků a dokáže vytvořit hotové turecké peklo a dá se říci, že diváci jsou často šestým hráčem na palubovce.


Fenerbahce Istanbul is sport club well known for typical blue&yellow jerseys. Fenerbahce's men's basketball department was founded in 1913, ti declares more than 100 years history.

Head coach of the team is popular Serbian Željko Obradović. He is generally considered one of the best European coaches ever, having won eight Euroleague titles with four different clubs. Last season Fenerbahce won Turkish league and Turkisch cup. On the other hand lost the final of Euroleague after overtime, the memorable match with opponent CSKA Moscow. The club became the first Turkish team to ever make it to the EuroLeague Final game. Fenerbahce is playing home matches in Ülker Sports Arena, with an audience capacity of 13,000-seats.


 

Additional Info

  • Regency: Turkey
  • Facebook: facebook.com/fbbasketbol/
cache/resized/5822b2eef4ea6b2effc0d3e5d1494c16.jpg
- Academy Director, Head Coach -

“Tvrdá koncepční práce přináší výsledky - podařilo se nám dostat na univerzity do zámoří již 14 skvělých mladých hráčů. Naše družstva začala sbírat úspěchy v domácích soutěžích, které však nelze porovnávat s kvalitou týmů, které dorazí na tento turnaj. Proto se na konfrontaci s týmy evropské špičky opravdu těším. Umožní nám to u jednotlivých hráčů odhalit nedostatky, na kterých následně zapracujeme. Navíc je to pro hráče skvělá příležitost ukázat se před skauty a americkými trenéry.”