GBA Prague (Czech)


Hostitelská Get Better Academy je basketbalová akademie, která díky své poloze v srdci Evropy centralizuje talentované hráče z celého starého kontinentu. V současném kádru GBA tak nalezneme kromě české a slovenské národnosti i vlaječky z různých koutů světa, a tak můžeme mluvit o multikulturním mixu, z které ho poslední roky vždy vzejde správně namíchaný basketbalový koktejl.  

Šéftrenér Julián Beťko má tak pod svým drobnohledem např. hráče z Gruzie, Ukrajiny, Senegalu, Ruska , Polska, Ukrajiny, Maďarska a dalších. Klade důraz nejen na vývoj hráče po sportovní stránce, ale i na stránku studijní. Jejich celkovým rozvojem se snaží hráče připravit na život profesionálního basketbalisty. Umožňuje jim tak získání stipendia na amerických univerzitách či podpis smlouvy s profesionálními kluby.

V loňské sezóně se GBA podařilo získat mistrovské tituly ČR jak v kategorii U-17, tak i kategorii U-19. Tím se tak hráči dostali ještě více na oči basketbalovým agentům a prestižním americkým univerzitám. V aktuálním ročníku extraligy juniorů se GBA nachází o bod za vedoucími Pardubicemi. V první lize vede druhý tým GBA svojí tabulku před Litoměřicemi.

Jak jsme si již zvykli, ambice GBA jsou vždy nejvyšší, a tak můžeme čekat urputný boj o co nejlepší umístění. GBA je na turnaji pasována do role tzv. ‘‘černého koně‘‘ turnaje. Uvidíme, zda tyto očekávání potvrdí.


GBA is a private international basketball academy in Central Europe, Prague, which through effective training programs specializes in maximizing basketball potential of its players. Our mission is to individually develop our players and based on their goals provide them with opportunities to either sign a professional contract or receive a full scholarship to American University.

In 4 years we have 14 players placed in USA universities and 4 players signed proffesional contracts in proffesional club. We won Czech national league in ages U17 and U19 in the season 2015/2017.


Additional Info

  • Regency: Czech Republic
  • Facebook: http://facebook.com/getbetteracademy/
cache/resized/5822b2eef4ea6b2effc0d3e5d1494c16.jpg
- Academy Director, Head Coach -

“Tvrdá koncepční práce přináší výsledky - podařilo se nám dostat na univerzity do zámoří již 14 skvělých mladých hráčů. Naše družstva začala sbírat úspěchy v domácích soutěžích, které však nelze porovnávat s kvalitou týmů, které dorazí na tento turnaj. Proto se na konfrontaci s týmy evropské špičky opravdu těším. Umožní nám to u jednotlivých hráčů odhalit nedostatky, na kterých následně zapracujeme. Navíc je to pro hráče skvělá příležitost ukázat se před skauty a americkými trenéry.”