National Team U18 (Czech)

Český basketbal bude reprezentovat výběr do 18 let po vedením Petera Bálinta. Tým, jenž skončil na  osmém místě  Mistrovství Evropy divize B, kdy na přelomu července a srpna změřil síly s národními celky Islandu, Lucemburska, Dánska, Nizozemska a týmem Estonska, s nímž bohužel prohrál jak ve skupinové fázi, tak i v zápase o konečné umístění.

Trenér Peter Bálint se bude muset obejít bez hráčů USK Praha, toho času hájící klubové barvy na turnaji ve Španělsku a hráčů GBA, jenž se budou rvát za svůj klub. Šanci tak podle trenéra dostanu i ostatní aspiranti na reprezentační dres a hráči širšího kádru, kteří tak budou moct prokázat svojí kvalitu a oprávněnost oblékat ten nejhezčí národní dres, dres s lvíčkem na prsou.  Realizační tým reprezentace U-19 očekává kvalitní a vyrovnané zápasy, kde dojde ke konfrontaci s evropskou klubovou špičkou.


“Každá zápasová mezinárodní zkušenost s kvalitními kluby Evropy je pro Národní tým v přípravě jen ku prospěchu. Asi se nám nepovede sestavit družstvo v nejsilnější sestavě (někteří hráči budou hrát za GBA a USK se také účastní v tomto termínu turnaje ve Španělsku), ale aspoň se budou mít příležitost ukázat další aspiranti na reprezentační dres. Očekávám kvalitní a vyrovnaná utkání. Poděkoval bych Julianovi Beťkovi z GBA za pozvání na tento turnaj.”


Peter Bálint, reprezentační trenér

 


Czech basketball will be represented by the national team U-18 with the head coach Peter Bálint. The team finished on the 8th position on the European Championship, division B, which took a place in July and August in Skopje. The team U-19 measured the strengths and skills with the national teams of Iceland, Luxembourg, Denmark, the Netherlands and a team of Estonia, with whom  they had lost in the group stage and in the match for the final placement.  

Coach Peter Bálint will compare with opponents without players  of USK Praha, this time defending the club colors at the tournament in Spain, and GBA players, who will fight for the club on the GBA Invitational tournament.  The coach will give the chance to other aspirants for the national team jersey, who will be able to prove their quality and competency of the finest national jersey, the jersey with a lion on the chest. Coaches of U-19 national team will expect  quality matches with the confrontation with European club leaders.


 

Additional Info

  • Regency: Czech Republic
cache/resized/5822b2eef4ea6b2effc0d3e5d1494c16.jpg
- Academy Director, Head Coach -

“Tvrdá koncepční práce přináší výsledky - podařilo se nám dostat na univerzity do zámoří již 14 skvělých mladých hráčů. Naše družstva začala sbírat úspěchy v domácích soutěžích, které však nelze porovnávat s kvalitou týmů, které dorazí na tento turnaj. Proto se na konfrontaci s týmy evropské špičky opravdu těším. Umožní nám to u jednotlivých hráčů odhalit nedostatky, na kterých následně zapracujeme. Navíc je to pro hráče skvělá příležitost ukázat se před skauty a americkými trenéry.”