Žalgiris Kaunas (Lithuania)

 

Basketbalový klub Žalgiris je litevský profesionální basketbalový tým sídlící v Kaunasu. Je jedním z nejstarších účastníků Euroligy a litevské ligy(LKL).

Žalgiris je jedním z jedenácti týmů, které vlastní A licenci, jenž garantuje místo v hlavní soutěži Euroligy. Od sezóny 2011-12 hraje své domácí zápasy v Žalgiris Aréně, která byla postavena před Mistrovstvím Evropy 2011. Klubové jméno Žalgiris má historické pojítko, a to po vítězné bitvě o Žalgiris. Tým je označován jako nejlepší klub litevské historie, neboť vyhrál dosud 29 titulů a jeden Euroligový a zúčastnil se každého finále litevské historie.

Týmem Žalgirisu prošlo v histori několik basketbalových hvězd, včetně Arvydase Sabonise, Modestase Paulaskase, Šarūnas Jasikevičiuse atd. Osm z třinácti litevských hráčů, kteří se dostali do NBA hráli právě za Žalgiris a byli součástí mládežnického programu na začátku jejich úspěšných kariér.


Basketball Club Žalgris is a professional basketball team that is based in Kaunas, Lithuania. It is one of the oldest teams in the EuroLeague and plays domestically in the LKL.

Žalgiris is one of 11 European clubs that hold EuroLeague A Licenses, which provide their holders with a guaranteed place in the regular-season phase of the EuroLeague. Since the 2011–12 season, Žalgiris plays its home games in the new Žalgiris Arena, built just before the EuroBasket 2011. The club's name commemorates the victorious Battle of Žalgiris.The team is the most decorated Lithuanian basketball club ever, having won twenty-nine Lithuanian championships, one European championship (1999), and have reached the Lithuanian league finals every single season in league history.

Žalgiris has featured many Lithuanian basketball legends during their history, including Arvydas Sabonis, Modestas Paulauskas, Šarūnas Jasikevičius etc. Eight of the thirteen Lithuanian basketball players to ever play for an NBA team have played for Žalgiris or were part of the Žalgiris youth program at one point in their careers.


Additional Info

  • Regency: Lithuania
  • Facebook: facebook.com/bczalgiris/
cache/resized/5822b2eef4ea6b2effc0d3e5d1494c16.jpg
- Academy Director, Head Coach -

“Tvrdá koncepční práce přináší výsledky - podařilo se nám dostat na univerzity do zámoří již 14 skvělých mladých hráčů. Naše družstva začala sbírat úspěchy v domácích soutěžích, které však nelze porovnávat s kvalitou týmů, které dorazí na tento turnaj. Proto se na konfrontaci s týmy evropské špičky opravdu těším. Umožní nám to u jednotlivých hráčů odhalit nedostatky, na kterých následně zapracujeme. Navíc je to pro hráče skvělá příležitost ukázat se před skauty a americkými trenéry.”